Premierul Marcel Ciolacu nu va participa la ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice de la Paris
Marcel Ciolacu, premierul României, a anunțat marți printr-o postare pe Facebook că a decis să nu participe la ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice de la Paris. Această hotărâre vine după ce gimnasta Ana Maria Barbosu a fost depunctată și privată de medalia de bronz obținută cu multă muncă.