Români repatriați din Orientul Mijlociu aterizează pe Aeroportul Otopeni
Un grup format din 318 români, pelerini și turiști, a revenit în țară pe Aeroportul Otopeni în noaptea de luni spre marți, prin intermediul a două zboruri charter organizate de agențiile de turism împreună cu compania Tarom. Repatrierea acestor cetățeni a fost confirmată de ministrul de Externe, Oana Țoiu, pe rețelele sociale.